26. 01.
2021

OSMANİYE BELEDİYESİ TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI

SÜPÜRGE VE ÇÖP TAKSİLER HİZMETE GİRDİ


TEMİZLİK İŞLERİNDE KULLANILMAK ÜZERE SON TEKNOLOJİ ARAÇLAR OSMANİYE’YE KAZANDIRILDI.

Osmaniye Belediyesi, vatandaşlara daha hızlı ve sağlıklı hizmet verebilmek adına araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor. Osmaniye’ye hizmet verecek olan araçların tanıtımı Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve tüm belediye meclis üyelerinin katılımıyla belediye hizmet binasında gerçekleştirildi.

Tanıtım programında Başkan Kadir Kara, araçların çalışma yapacakları bölgeler ve çalışma şekilleriyle alakalı ayrıntılı bilgiler verdi.

“FİLOYA KATILAN TÜM ARAÇLAR BORÇLANILMADAN, ÖZ KAYNAKLARLA ALINDI”

Başkan Kara, tüm araçların belediyenin öz kaynakları ile borçlanılmadan alındığını belirterek  “ Belediye Meclisimizde temsil edilen tüm siyasi parti mensubu olan değerli meclis üyelerimizle birlikte,  Osmaniyemizin geleceğe daha güzel hazırlanabilmesi noktasında azim ve kararlılık içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Temizlik seferberliği başlatmış vaziyetteyiz. Bununla ilgili olarak gerek personel sayımızda gerekse de iş makinaları konusunda gerekse de temizlikte kullanılacak araçlar konusunda takviyelerde bulunduk. Süpürge araçlarını modern teknolojiye uygun olarak şehrimize kazandırdık. Acil hizmetlerimizde kullanılacak çöp taksilerimiz göreve başlıyor.

“BENİM ÇÖPÜM DEĞİL AMA BENİM ŞEHRİM”

İnşallah bu araçlarımızla beraber benim çöpüm değil ama benim şehrim sloganıyla yola çıkıyoruz. Yani çöp bize ait olmayabilir ama o çöpü kaldırma konusunda Osmaniye’de bir seferberlik başlatacağız. Biz belediye olarak belediye çalışanları olarak meclis üyelerimizde dahil olmak üzere daha temiz daha yaşanabilir şehir olabilmesi için bütün gayretimizle çaba sarf edeceğiz. Bunun için her türlü personel takviyesini sağlıyoruz.

Eksiklerimiz mutlaka vardır. Muhterem hemşerilerimiz bizleri ikaz ediyorlar. Yapıcı eleştirilerine her zaman için açığız.  Muhterem Osmaniyeli hemşerilerimizden de daha temiz bir Osmaniye noktasında katkılarını ve desteklerini beklediğimizi de ifade etmek istiyoruz.

Videolar


Akülü Mini Yer Süpürme Aracı Elektro Gırgır RGE Ertug proje


Akülü Elle Kumandalı Vakumlu Süpürge Mamut Ertuğ Proje